Služby

Nezabýváme se pouze prodejem dřeva

Hlavním cílem naší společnosti je kvalitně poskytovat komplexní služby v oblasti lesnických činností a pilařské výroby. Snažíme se svým zákazníkům vždy nabídnout nejlepší služby za přijatelnou cenu, tak aby byli spokojení.

 

Těžba a přibližování dřeva


Provádíme a zajišťujeme těžbu dřeva klasickou i harvestorovou technologií dle požadavku zákazníka. V případě zájmu jsme připraveni vykoupit veškeré vytěžené dřevo.

 

Pořez kulatiny ve mzdě


Nabízíme pořez vlastní kulatiny podle požadavků zákazníka. Z dodané kulatiny vyrábíme trámy, hranoly, fošny, prkna pro stavební a truhlářské účely. Pořez probíhá na rámové nebo na pásové pile. Na rámové pile řežeme dřevo do průměru 70 cm a délky 11 metrů, na pásové pile dřevo do průměru 110 cm a délky 8 metrů.

 

Pořez krovů


Vyrobíme i dodáme kompletní dřevěné krovy a trámy podle vašeho detailního rozpisu. Na základě zadání spočítáme celkový objem v m³ a z něj stanovíme cenovou nabídku podle aktuálního ceníku řeziva. Cenovou nabídku počítáme individuálně, přesně dle rozpisu zakázky v závislosti na délkách a rozměrech jednotlivých prvků. V případě zájmu je možno si přiobjednat impregnaci dřeva.

 

Impregnace řeziva


Provádíme impregnaci máčením v přípravku LIGNOFIX E PROFI hnědé barvy, který je zdravotně nezávadný. Impregnace chrání dřevo proti plísním, dřevokazným houbám, včetně dřevomorky domácí a dřevokaznému hmyzu.

 

Sušení řeziva


Sušíme ve dvou horkovzdušných sušárnách firmy KOVOS s kapacitou cca 50 m3. Sušící cyklus je řízen počítačem, který se řídí aktuální vlhkostí řeziva v sušárně, což zaručuje kvalitní vysušení materiálu.

 

Výroba dřevěných palet


Zajišťujeme kompletní výrobu dřevěných palet.

 

Dárkové poukazy


Nevíte, jak obdarovat své blízké? Darujte praktický dárek, darujte palivové dřevo! Připravíme Vám poukaz v hodnotě, kterou si určíte sami.